Profile LED

 

Aluminiowe listwy ledowe doskonale nadają się montażu taśm LED oraz ich ochrony. Profil aluminiowy ma właściwości izolujące ciepło i doskonale współgra z listwami oraz taśmami zapewniając wysoki komfort montażu, jak i użytkowania. . Każda listwa LED wyposażona jest w tak zwany „radiator”, który zapobiega przegrzaniu się pasa oświetlenia tego typu.

Taśmy ledowe są doskonałym sposobem na doświetlenie pomieszczeń

profile ledoweProfile ledowe montuje się również po to, aby uzyskać estetyczny wygląd instalacji świetlnej. Istnieją na rynku profile led różnego rodzaju: nawierzchniowe, hermetyczne, narożne, do szkła, a także listwy aluminiowe do montażu panelu świetlnego pod stopniami schodów. To oprócz designerskiego wyglądu zapewnia bezpieczeństwo użytkowania schodów oraz dodatkowe oświetlenie w pomieszczeniu się znajdującym. Podświetlenie schodów wyklucza konieczność włączania dużego źródła światła w pobliżu. Oświetlenie ledowe jest jednym z popularniejszych rozwiązań dostępnym w teraźniejszym planowaniu wystroju i oświetlenia wnętrza. Taśma led fantastycznie sprawdza się jako oświetlenie schodowe, bądź to umieszczone pod szafkami kuchennymi, wiszącymi. Oświetla w takim przypadku blat. Profile ledowe z zamontowaną w niej taśmą świetlną są również odpowiednikiem stłumionego, wieczorowego źródła światła, na przykład w sypialni. Stanowią alternatywę dla lampek nocnych, jak również wykorzystywane są jako pas świetlny w podwieszonych sufitach, bądź w sztukateriach sufitowych i naściennych. Światło ledowe jest energooszczędne, a jego użytkowanie nie pobiera dużej ilości energii.

Jest to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, a także odpowiedź na pojawiające się zapotrzebowanie. Oświetlenie ukryte w elementach wyposażenia domowego jest źródłem światła, tworzącym niepowtarzalny klimat i nastrój. Profile aluminiowe LED są zarówno zabezpieczeniem, jak również estetycznym wykończeniem montowanych listw ledowych.