Prostota zamknięta w opryskiwaczu akumulatorowym

Miłośnicy roślin ogrodowych doskonale zdają sobie sprawę z tego na jak wiele chorób narażone są ich uprawy. Bez znaczenia czy mamy do czynienia z ogródkiem warzywnym, czy też z roślinami ozdobnymi, szkodniki oraz choroby dotyczą każde z nich. Koniecznością staje się zatem stosowanie odpowiednich preparatów, które pomogą skutecznie zwalczyć dotykające nasze rośliny problemy.

Zalety opryskiwacza akumulatorowego

opryskiwacz akumulatorowyNa rynku istnieje wiele rodzajów opryskiwaczy. Ich zadaniem jest umożliwienie jak najszybszego rozpylenia preparatu bądź nawozu na rośliny. Na szczególną uwagę zasługuje opryskiwacz akumulatorowy, który jest nowością na polskim rynku. Został on wyposażony w silnik gwarantujący doskonałą wydajność oraz odpowiednie ciśnienie podczas pracy. Jest to z pewnością doskonała alternatywa dla tradycyjnych opryskiwaczy, których użytkowanie kosztuje włożenia nie małego wysiłku. Wbudowany akumulator pozwala na wypryskanie dużej ilości preparatu. Większość tego typu urządzeń sterowana jest za pomocą mikroprocesora. Odpowiednio zabezpieczony nie podlega działaniu wykorzystywanego środka. Ponadto mikroprocesor stale informuje nas o stanie akumulatora. W przypadku bliskiego jego rozładowania zostaniemy o tym poinformowani. Większość modeli występuje jako opryskiwacz plecakowy. Tego rodzaju fora zapewnia łatwość w użytkowaniu oraz wygodę. Większość modeli wyposażonych jest w silnik, który nie daje o sobie zbytnio znać podczas pracy. Nie jest zatem zbyt głośny, co dla osób, które miały kontakt ze starszymi modelami może być miłym zaskoczeniem. 

Opryskiwacze akumulatorowe posiadają mnóstwo zalet. Oprócz podstawowej, którą jest zwiększenie wydajności możemy wyróżnić także przyjazny wpływ dla środowiska, bezpieczeństwo pracy oraz niskie zużycie prądu. Ponadto nie możemy oczywiście zapomnieć o nowoczesny designie.