Przenośna suwnica portalowa

 

Konieczność gospodarowania przedmiotami o znacznych gabarytach i dużej wadze wymusiło skonstruowanie urządzeń wspomagających ludzką pracę. Znajdują one zastosowanie w dużych i małych przedsiębiorstwach produkcyjnych, magazynach, hurtowniach i warsztatach. Słowem wszędzie tam gdzie jest to konieczne do sprawnego działania.

Mobilna suwnica bramowa

lekkie suwnice bramowePopularne lekkie suwnice bramowe nazywane są również wciągarkami bramowymi lub suwnicami portalowymi. Ich użycie wydatnie poprawia bezpieczeństwo pracy oraz zwiększa wydajność i możliwości wytwórcze przedsiębiorstw. Trudno sobie obecnie bez lekkich suwnic bramowych wyobrazić przebieg wielu procesów technologicznych. Suwnice te zapewniają możliwość podnoszenia ładunków i przemieszczanie go wzdłuż belki jezdnej. Na rynku istnieją modele napędzane silnikami elektrycznymi oraz ręczne. Udźwig lekkich suwnic bramowych jest bardzo różny i można z oferty producentów dobrać odpowiednią opcję. Suwnice portalowe to głownie ramy przestawne wspomagające prace przeładunku elementów o dużym ciężarze. Dla zwiększenia funkcjonalności suwnic portalowych jej ramę umieszcza się na kołach dzięki czemu bardzo łatwo przemieścić ją w dowolne miejsce hali produkcyjnej lub magazynowej. Mobilność jest właśnie największym atutem tego urządzenia i czyni je bardziej uniwersalnym od suwnic stacjonarnych pracujących tylko w wybranej przestrzeni. Ale też i zadania i ciężary do przenoszenia są zupełnie inne. Zwykle lekka suwnica bramowa ma udźwig do 2000 kg. Wśród lekkich suwnic bramowych wyróżniamy urządzenia o stałej lub zmiennej (regulowanej) wysokości podnoszenia.

Bardzo interesującą odmianą lekkich suwnic bramowych są wciągarki wykonane z aluminium. Ich bardzo lekka i składana konstrukcja pozwala na łatwy transport ręczny w dowolne miejsce w celu rozłożenia i przystąpienia do pracy. Producenci nieustannie modyfikują swoje produkty podnosząc parametry wydajności i bezpieczeństwa pracy.

Więcej o suwnicach http://fortech-cranes.pl/