Przydatna giełda B2B

Kontakty biznesowe są podstawą w skutecznym prowadzeniu każdej firmy, gdyż pozwalają na skuteczne funkcjonowanie na rynku. Przedsiębiorcy muszą być elastyczni i posiadać duży wybór dostawców, aby móc oferować konkurencyjne ceny.

Na czym polegają kooperacyjne giełdy?

giełda b2b kooperacyjnaW biznesie mają miejsce relacje między dwoma lub wieloma podmiotami gospodarczymi albo między przedsiębiorstwem i klientem detalicznym. Na szczeblu B2B, czyli Business to Business transakcje są realizowane w ilościach hurtowych między firmami, natomiast w przypadku B2C, transakcje odbywają się pomiędzy firmą a klientem indywidualnym. Giełda B2B kooperacyjna jest pewnego rodzaju imprezą organizowaną dla przedsiębiorstw lub organizacji, które chcą ze sobą nawiązać współpracę biznesową. W ramach giełdy są organizowane prywatne spotkania pomiędzy poszczególnymi przedsiębiorcami, które odbywają się twarzą w twarz i trwają przeważnie około trzydziestu minut. Giełda 2B2 różni się od klasycznych targów przede wszystkim formą, ponieważ poszczególnie przedsiębiorcy nie stawiają swoich stanowisk, a jedynie odbywają indywidualne spotkania, w tracie których mogą, ale nie muszą nawiązywać współpracy. Tego typu giełda wymaga odpowiedniego zaplecza w formie oddzielnych pokojów, w których będą się odbywać spotkania twarzą w twarz. Z tego powodu przeważnie giełda kooperacyjna jest organizowana w centrach kongresowych lub hotelach, aby zapewnić jej uczestnikom komfortowe warunki do prowadzenia biznesu. Takie giełdy często są dofinansowane przez Komisję Europejską.

Dwustronne rozmowy biznesowe typu B2B, czyli Business to Business są traktowane jako jedna z najlepszych form nawiązywania stałych kontaktów handlowych pomiędzy poszczególnymi przedsiębiorstwami krajowymi i zagranocznymi.