Psy z alergią wymagają specjalnej karmy

 

Psy, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć na alergie. Jest to bardzo uciążliwe dla zwierzęcia. Dużo się drapie, wydrapując sobie sierść i robiąc trudno gojące się rany na brzuchu, łapach i w pachwinach. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na objawy.

Warto wypróbować karmę dla psów alergików

Karma dla psów z alergiąNajczęstszą alergią u psów jest alergia pokarmowa. Nie ma podłoża sezonowego i może wystąpić w każdym wieku, ale jej pierwsze objawy zazwyczaj są widoczne w pierwszych latach życia psa. Pies dotknięty tą przypadłością bardzo dużo się drapie – wyrywając sobie płaty sierści, ociera się o meble i liże miejsca objęte alergią. Świąd jest bardzo uciążliwy dla zwierzęcia. Kolejnym objawem są dolegliwości jelitowo – żołądkowe, częste wymioty lub biegunki. Pies jest też osowiały i nieskory do aktywności. Najczęstszym źródłem alergii są pokarmy zawierające białka – jajka, mleko, mięso – nawet drobiowe, podroby. Uczulać mogą też składniki wysoko przetworzone występujące w przysmakach dla zwierząt. Przyczyna mogą być też zboża. Nasz pies może nie tolerować glutenu. Uczulać go mogą pszenica, owies i żyto. Objawami mogą być utrata masy ciała, apatia i osowienie psa. Zaradzić temu może specjalnie przygotowana karma dla psów z alergią. Karma jest hipoalergiczna i pomaga wyeliminować szkodliwe alergeny z diety psa. Może wyeliminować całkowicie objawy alergii. Zaoszczędzimy też czas na potrzebny do samodzielnego przygotowania pokarmu dla psa z alergią, które jest czaso- i kosztochłonne.

Należy pamiętać, aby zwracać uwagę na wszelkie niepokojące objawy. O alergii mogą świadczyć również zaczerwienione uszy wydzielające nieprzyjemny zapach. Psie alergie są bardzo uciążliwe dla zwierzęcia i sprawiają mu dużo bólu, dlatego ważne jest szybkie wychwycenie wszelkich zachowań odbiegających od normy.