Psychoterapia na wiele problemów

 

Psychoterapia to profesjonalna relacja między osobą potrzebująca porady i wsparcia w swoich problemach, a terapeutą. Zmniejszenie bólu emocjonalnego, polepszenie relacji z partnerem, zmiana zachowania lub stylu życia może być częścią tego celu.

Pokonaj problemy z pomocą psychoterapii

psychoterapia prowadzona w łodziGłównym sposobem osiągnięcie celów psychoterapii jest rozmowa, która odnosi najlepszy skutek, jeśli zaufamy swojemu terapeucie i zdecydujemy się otwarci opowiedzieć mu o swoich problemach. Zadaniem terapeuty jest uważne słuchanie, wskazywanie na problemy i słabości, które zostały przez nas niezauważone lub zignorowane i wskazanie sposobu na ich rozwiązanie i w przyszłości radzenie sobie z nimi. Dodatkowo proces terapeutyczny pomaga ludziom, którzy czują się zablokowani, a chcieli by rozwinąć swój potencjał w czym często przeszkadza im na przykład nieśmiałość oraz tym, którzy doświadczają poczucia braku sensu w życiu lub są chronicznie niezadowoleni z niego niezadowoleni. Może również przynieść korzyści osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania, problemy seksualne i pewne problemy fizyczne, które są skutkiem chorób psychosomatycznych. Dziś bardzo dużo osób cierpi z powodu depresji i tutaj psychoterapia prowadzona w Łodzi może niezwykle skutecznym narzędziem terapeutycznym.  Dostępnych jest wiele rodzajów terapii. Trzy z bardziej powszechnych metod stosowanych w leczeniu depresji obejmują terapię behawioralną poznawczą, czy też terapię interpersonalną. Często stosuje się w takim przypadku podejście mieszane. Niektóre rodzaje terapii uczą praktycznych technik, pozwalających zmienić negatywne myślenie i zastosować umiejętności behawioralne w walce z depresją.

Terapia może również pomóc dotrzeć do przyczyn depresji i zrozumieć, dlaczego poszczególne sytuacje odczuwamy w określony sposób, czym są wyzwalacze depresji i co możemy zrobić, aby ten przykry, a czasem niebezpieczny stan do nas nie powracał.