W zeszłym roku razem z mężem zakupiliśmy inwestycję, a mianowicie dom. Na samym początku chcieliśmy doprowadzić go ze stanu surowego zamkniętego do deweloperskiego i sprzedać, a za gotówkę ze sprzedaży kupić duże mieszkanie w nowym budownictwie. Jednakże zmęczyło nas już wynajmowanie naszego aktualnego mieszkania i tak napełnianie gotówką czyjejś kieszeni. Zaczęliśmy więc wykańczać dom z myślą o tym, że sami w nim zamieszkamy.
Montaż rekuperatora z GWC we własnym domu
W domu nie było jeszcze tynków, ani posadzek, trzeba było rozprowadzić wszelkie instalacje i ogrzewanie podłogowe. Jednakże najważniejszym elementem jaki chcieliśmy i wydawał nam się niezbędny była rekuperacja. Wentylacja w domu jest niezwykle istotna, gdy zależy nam na zdrowym i komfortowym życiu oraz na naszych wnętrach. Postanowiliśmy zainwestować w rekuperację z GWC. Jest to nic innego, jak rekuperator z gruntowym wymiennikiem ciepła. Jest on niezbędnym, jak i obowiązkowym elementem rekuperacji. Przez wielu uważany za urządzenie, które powinno zwiększać zyski energetyczne na podstawie opracowanego, pozyskanego powietrza tuż przed jego trafieniem docelowo do rekuperatora. Rekuperator z GWC miał zwiększyć maksymalnie oszczędności. Nie wiem, czy wiecie już w pełni czym jest gruntowy wymiennik ciepła i dlaczego nam, przyszłym posiadaczom domu tak na nim zależało – dlatego jeszcze bardziej postaram się to wyjaśnić. Ideą wymiennika usadowionego w gruncie jest dostarczanie do rekuperatora chłodnego powietrza latem, natomiast zimą ciepłego. Przynajmniej cieplejszego, niż to panujące za murami domu, na zewnątrz. Dom kupiliśmy pod Rzeszowem, oczywistym więc było że rozpatrując montaż rekuperacji z GWC Rzeszów będzie miastem, do którego się udamy po zasięgnięcie informacji. Podczas wizyty w firmach zajmujących się montażem rekuperatorów dowiedzieliśmy się, że GWC zwiększa sprawność rekuperatora i jego systemu. Gromadzi energię w gruncie, nawet na głębokości dwóch metrów.
Jest to niezwykle przydatne, gdyż na tej głębokości panuje niezależnie od zastanej pory roku temperatura sięgająca od sześciu do nawet dwunastu stopni Celsjusza. Medium transportującym energię z gruntowego wymiennika ciepła do rekuperatora jest glikol. Rekuperator z GWC jest doskonałym wyborem dla wszystkich tych, którzy latem pragną upajać się chłodnym powietrzem, natomiast jesienią i zimą lubią, kiedy w domu jest ciepło.