Rodzaje płytek z gresu do domu

Zarówno w sklepach, jak i w domach wielu ludzi można zauważyć, że wykańczanie łazienki odbywa się dzięki płytkom rożnego rodzaju. Należą do stosunkowo taniego materiału, dlatego tak chętnie jest wykorzystywany. Na sklepowych półkach można spotkać bardzo dużą różnorodność, dlatego można zastosować naprawdę ciekawe rozwiązania.

Czy warto kupić gresowe płytki?

gres indusPłytki stosowane są do wykańczania nie tylko łazienek, ale i korytarzy, tarasów czy kuchni. Duże możliwości wyboru pozwalają na wykończenie w pięknym stylu swojego domu. Jednak wiele osób staje przed dylematem jaki materiał wybrać – gres czy terakota? Te rodzaje są najbardziej popularne, ponieważ posiadają bardzo duża ilość zalet. Jeśli chodzi o gres indus, kalcyt czy inne ciekawe rodzaje to można rozróżnić je pomiędzy ten szkliwiony, a polerowany. Gres polerowany jest bardzo eleganckim materiałem pasującym do wszystkich pomieszczeń. Powstaje on dzięki wypolerowaniu płytek po ich wypaleniu w wysokiej temperaturze. Jednak jeśli chodzi o gres szkliwiony, to na rynku istnieje bardzo duży wybór, ponieważ dzięki możliwością druku cyfrowego można zaopatrzyć się w nowoczesne i niebanalne wzory. Takie płytki są bardzo odporne na złamanie i na plamy. Nie wsiąkają żadnej cieczy, jednak nie oznacza to, że nie wymagają żądnej impregnacji. Pielęgnacja gresu nie jest wymagającą czynnością i nie powinna przysporzyć wielu trudności. Czasami wystarczą tradycyjne detergenty, aby doczyścić go i odpowiednio zaimpregnować.

Popularny materiał, jakim jest gres, który należy do odmiany płytek ceramicznych zyskał na popularności, dzięki swej elegancji i praktyczności. Może nadać pomieszczeniom niesamowitego charakteru i dodać wdzięku w naszym gospodarstwie domowym. Mają bardzo dobre parametry techniczne i cudowne właściwości, dlatego są doskonałym wyborem dla każdego.