Rozwój technologii

 

W ostatnim czasie na niebie zaczęło pojawiać się coraz więcej to dronów. Są one stosowane już nie tylko do badań czy też profesjonalnej fotografii, ale również i do zabawy. W sklepach najprostsze drony można już kupić za kilkaset złotych i całkiem dobrze się bawić. Jest to na pewno kolejny wynalazek na miarę XXI wieku dzięki, któremu komfort życia ludzi na pewno się podniesie.

 Pomocny dron dla każdego

dronyOd razu jak tylko drony powstały nagle cała technika zaczęła się mocno zmieniać. Naukowcy i podróżnicy w końcu mieli profesjonalny sprzęt to badań. Dzięki dronom, które latają bardzo szybko można niepostrzeżenie zakraść się do dzikich zwierząt i poobserwować ich zwyczaje bez straszenia ich. Drony są również wykorzystywane prze wojsko do zwiadów w obozach przeciwnika. Same drony są bardzo lekkie szybkie i niemal nie zauważalne i w dodatku bardzo cisze. Z odległości wyglądają po prostu jak ptaki, także można do nich przyczepić dowolna kamerę i obserwować teren. Jeżeli chodzi o zasięg to najlepsze modele wykorzystują do tego łącze z satelita i maja zasięg nawet do kilkuset kilometrów, co jest niebywałym fenomenem w tej branży. Otwiera to przed nami drzewo to rozwoju jeszcze większej technologii niż dotychczas a co za tym idzie do całkowitej zmiany i reorganizacji wielu branży. W tym momencie drony używane mogą być do zwiadów na obcym terenie, przez co trzeba wymyślić jakiś kontr atak na te maszyny.

My jednak wolimy się skupiać na tym co technologia ma nam do dania niż zastanawiać się co złego mogą przynieść. Dorny mogą pomóc ludziom dostać się do miejsc trudno dostępnych i je fotografować lub badać ich topografię co robiąc samemu jest wielce pracochłonne i niebezpieczne. Musimy nauczyć się wykorzystywać technologię by pracowała dla nas.