Ruszta z betonu dla trzody

 

Trzoda chlewna to naprawdę fascynujący obszar rynku hodowlanego. Praca z tymi wspaniałymi zwierzętami potrafi naprawdę usatysfakcjonować i zadośćuczynić wszystkim stresom związanym z dzisiejszym rynkiem hodowców. Opłacalność produkcji jest w wielkim stopniu uzależniona od prawidłowości i poprawności decyzji podejmowanych przez właściciela.

Betonowa wytrzymałość ruszt

wytrzymałe ruszta betonowe dla trzodyBędąc wieloletnim i niepozbawionym sukcesów producentem trzody chlewnej, lubię uważać się w pewnym stopniu za autorytet w tej jakże fascynującej dziedzinie. Istnieje wiele aspektów produkcji, o których początkujący hodowcy nie mają większego pojęcia, bądź niesłusznie je ignorują. Chęć zaoszczędzenia, lub zaprzeczenia wieloletniej wiedzy i doświadczeniu starszych hodowców, nierzadko bywa powodem problemów, a nawet bankructw, gospodarstw prowadzonych przez niedoświadczonych młodych ludzi. Niejednokrotnie jestem proszony o poradę w rozmaitych kwestiach związanych z zakładaniem, bądź modernizacją gospodarstw i ich infrastruktury. Jednym z najczęstszych pytań jest to dotyczące konstrukcji posadzki w chlewni, jest to niesamowicie istotna kwestia, odnośnie której zawsze chętnie doradzam. Podstawą w tym temacie są zainstalowane zarówno bezpieczne jak i wytrzymałe ruszta betonowe dla trzody chlewnej. Jest to absolutna konieczność jeżeli chcemy mieć pewność, że w przyszłości nie zaczną pojawiać się uszkodzenia racic i zakażenia z tym związane. Wytrzymałość materiału, z którego są wykonane ruszta determinuje ich wytrzymałość i żywotność co przekłada się bezpośrednio na opłacalność i bezpieczeństwo, bowiem uszkodzenia mogą być przyczynami urazów racic i pęcin, co może być przyczyną rozlicznych chorób, takich jak wrzód racicy. sam projekt ruszt powinien być wykonany według stosownych wytycznych weterynaryjno-zootechnicznych.

Planując założenie działalności opartej na produkcji trzody chlewnej, nie należy zapominać o radzie i wsparciu starszych i bardziej doświadczonych kolegów z branży. Pytania w nurtujących nas kwestiach nigdy nie powinny być pozostawione bez odpowiedzi. Odpowiednia wiedza jest niezbędna do prawidłowego i opłacalnego prowadzenia produkcji.