Skuteczna maska z filtrem

 

Zdrowia nie można sobie kupić, dlatego warto o nie dbać przez cały czas. W obecnych czasach dużym zagrożeniem dla mieszkańców wielu miast jest smog, który trawi powietrze od października do marca włącznie. Z tego względu warto nosić maseczki.

Jaką maskę wybrać?

maski z filtrem ffp2Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie myślał o noszeniu maski na twarzy wychodząc z domu, ponieważ nie zdawaliśmy sobie sprawy z wielkości zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Obecnie prawie w każdym mieście są prowadzone na bieżąco pomiary stanu powietrza i podawane do publicznej informacji, aby każdy wiedział, czy musi zakładać maskę wychodząc z domu. W sprzedaży znajdziemy ich mnóstwo, ale jedne z najskuteczniejszych są maski z filtrem FFP2, który doskonale zabezpiecza nasze drogi oddechowe przed dostaniem się do nich pyłu zawieszonego PM2,5 oraz PM10, kurzu, pyłków roślin czy spalin. Świetnie się sprawdzają w użytku codziennym w miastach gdzie panuje duży smog. Zaleca się ich noszenie osobom starszym, dzieciom, kobietom w ciąży i osobom z obniżoną odpornością. Wykazują bardzo wysoką skuteczność w zatrzymywaniu nietrujących cząsteczek stałych i ciekłych. Można je kupić  wielu sklepach ze środkach ochronnymi lub w internecie. Nie są one drogie, ponieważ jedną sztukę kupimy już za około dziewięć – dwanaście złotych. Co najważniejsze, są wielokrotnego użytku, więc nie musimy się martwić wymianą filtra czy kupowaniem ich z zapasem. Po każdorazowym użytku wystarczy ją dokładnie zdezynfekować i jest gotowa do ponownego użytku.

Maski mają różne rozmiary, dlatego warto wziąć to pod uwagę przy ich wyborze. Żeby mogła skutecznie spełniać swoje zadanie, musi doskonale przylegać do twarzy. Przeważnie są dostępne w klasycznym białym kolorze, więc będą pasować do każdego ubioru.