Stosowanie glikolu w Twojej instalacji

Jeżeli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, lub domku wakacyjnego, z którego korzystasz tylko latem, to w sezonie zimowym zaczynasz obawiać się o to, by Twoja instalacja grzewcza nie zamarzła. Czy jest sposób na to, by zminimalizować ryzyko wystąpienia tego problemu?

Stosowanie glikolu etylenowego w instalacjach

glikol etylenowy do instalacjiW budynkach, w których występuje ryzyko zamarznięcia, warto zadbać o stosowanie odpowiednich płynów instalacyjnych. Często wybieranym rozwiązaniem jest glikol etylenowy do instalacji. To dość uniwersalny środek stosowany do napełniania instalacji grzewczych, chłodniczych, czy klimatyzacji. Jego zadaniem jest prawidłowe utrzymywanie ciepła w ekstremalnych warunkach temperatury. Jest odporny na bardzo niskie temperatury, dochodzące nawet do -70%. Ponadto, ma on zdecydowanie lepsze właściwości penetrujące niż woda. Glikol etylenowy jest znany z tego, że bardzo skutecznie odbiera i oddaje ciepło. Ponadto, wyjątkową zaletą glikolu etylenowego jest to, że posiada on właściwości antykorozyjne, dzięki czemu nie niszczy powłok lakierniczych instalacji. Te cechy sprawiają, że glikol etylenowy zapewnia bezproblemową pracę instalacji i wpływają na długi czas jej funkcjonowania. Wysoka jakość tego środka sprawia, że jest on niezwykle trwały w eksploatacji. Te wyjątkowe właściwości wpływają na to, że glikol etylenowy będzie gwarancją bezpieczeństwa instalacji w Twoim domu. 

Aby móc w pełni cieszyć się posiadaniem własnego domu, należy zadbać o wiele elementów wpływających na jego bezpieczeństwo. Dobór odpowiedniego roztworu glikolu to dobre rozwiązanie dla Twojej instalacji. Wybór odpowiedniego produktu dobrze jest skonsultować z profesjonalistą, który postara się dopasować płyn idealny do naszych indywidualnych potrzeb.