Systemy retencyjne z regulatorami przepływu

Idealne rozwiązanie dla układów retencji i jako element regulujący dopływ ze zbiorników stanowią regulatory przepływu. Normalizują przepływ ścieków do odbiorników, do układu w separacji zawiesin i substancji ropopochodnych, umożliwiając pracę przy nominalnych parametrach.

Funkcjonalna regulacja przepływu w systemach kanalizacyjnych

regulator przepływuSkuteczny regulator przepływu dopasowany jest do różnych warunków montażu oraz eksploatacji. W ofertach firm zajmujących się sprzedażą asortymentu związanego z oczyszczaniem ścieków z substancji ropopochodnych i szkodliwych dla środowiska znajdują się przepływy o charakterystyce wirowej i pływakowej. Przeznaczone są do regulacji przepływu wody w sieci kanalizacyjnej poprzez dławienie strumienia płynących ścieków. Głównym zadaniem regulatorów jest zapobieganie przeciążeniom hydraulicznym sieci kanalizacyjnej, separatorów, osadników oraz innych urządzeń stosowanych w celu częściowego oczyszczania ścieków i wód opadowych. Najczęściej stosowane są przed pompowniami i różnymi urządzeniami wpływającymi na eksploatację kanalizacji. Głównie ograniczają wypływ ze zbiorników retencyjnych, normalizują przepływ przed urządzeniami kanalizacyjnymi i regulują zrzut ścieków do cieku wodnego i kanalizacyjnego. Posiadają wiele różnorakich kształtów i parametrów i najczęściej wykonane są z wysokogatunkowych materiałów odpornych na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Zapobiegają różnego rodzaju zjawiskom wywołanym czynnikami środowiskowymi takimi jak opady atmosferyczne, a przede wszystkim chronią przed podtopieniami i zalaniami.

Usprawniają funkcjonowanie urządzeń oczyszczających i wpływają na ich efektywność pracy.Najczęściej stosowane są w miejscach o wysokiej urbanizacji, przy oczyszczalniach ścieków i kanalizacjach deszczowych większych miast, ale także mogą chronić mniejsze gospodarstwa i domostwa.