Szybka dezynfekcja, czyli dezynfekcja przez zamgławianie!

Dezynfekcja przez zamgławianie w ostatnich czasach zyskała ogromną popularność. Nie ma w tym nic dziwnego – jest ona szybka, skuteczna i przede wszystkim bezpieczna. Zamgławianie to metoda wykorzystywana w gabinetach medycznych, salach chorych, karetkach, a coraz częściej nawet w środkach transportu zbiorowego.

Na czym polega zamgławianie?

dezynfekcja przez zamgławianieDezynfekcja przez zamgławianie to nic innego jak dezynfekcja poprzez uwolnienie środka dezynfekującego z silnym strumieniem powietrza. W ten sposób mgła rozprzestrzenia się po całym wnętrzu, docierając do choćby najmniejszej szczeliny. Zamgławiacz, czyli specjalistyczny generator mgły jest w stanie cyklu pracy dotrzeć do każdej przestrzeni we wnętrzu. Cykl pracy trwa zazwyczaj od parunastu minut do kilku godzin, w zależności od technologii pracy, jego wydajności i wielkości pomieszczenia. Poprzez zamgławianie można zdezynfekować powierzchnie, ściany, podłogi, powietrze, sprzęty, czyli wszystko, co znajduje się we wnętrzu. Główną zaletą jest fakt, iż sucha mgła potrafi dotrzeć w miejsca, które ciężko zdezynfekować tradycyjnymi metodami. W zamgławiaczach wykorzystywane są różne środki do dezynfekcji, oparte na substancjach aktywnych, m.in. na nadtlenku wodoru. Jednak niektóre preparaty, zawierające tę substancję, według opinii użytkowników pozostawiają na powierzchni lepką warstwę, a także brzydki zapach, trudny do usunięcia nawet po kilku godzinach. Zdarzają się przypadki, gdy preparaty powodują korozję metalowych elementów wyposażenia. Zatem warto przyjrzeć się właściwościom preparatów do dezynfekcji bądź stosować substancje, które nie mają w składzie nadtlenku wodoru.

W obecnych czasach dezynfekcja przez zamgławianie to jedna z najskuteczniejszych, a zarazem najszybszych metod dezynfekcji całych powierzchni i pojazdów. Cieszy się popularnością w placówkach medycznych, obszarze użyteczności publicznej oraz w środkach transportu zbiorowego. To bez wątpienia łatwa, dokładna, szybka i co najważniejsze – bezpieczna metoda.