Szybka pielęgnacja samochodu

Podczas jazdy samochodem musimy być bardzo ostrożni. Jesteśmy odpowiedzialni zarówno za siebie jak i za innych. Czasami nieuniknione jest zderzenie z kimś lub wypadek samochodowy. Aby się od tego jak najskuteczniej ochronić robimy kontrolne badania stanu samochodu i na bieżąco usuwamy jakiekolwiek uszczerbki. Zazwyczaj są to typowo eksploatacyjne naprawy takie jak wymiana oleju lub klocków hamulcowych.

Zadbajmy o kosmetykę samochodu

odprysk lakieruIm częściej samochód jeździ tym częściej jego materiały są zużywane. Czasami jednak skupiamy się na czysto kosmetycznych naprawach samochodu. Gdy zobaczymy odprysk lakieru to umawiamy się na wizytę z lakiernikiem i ten fachowiec pomoże nam uporać się z tym. Możemy zauważyć odprysk lakieru na masce samochodu lub zderzaku. Regeneracja tego typu uszkodzeń wymaga specjalistycznych narzędzi i materiałów. Są nimi preparat do odtłuszczania lakieru,specjalny lakier, którym zamalujemy odprysk. Ponadto pędzelek oraz waciki kosmetyczne. Jeśli ktoś jest bliżej zainteresowany branżą samochodową to może sam zająć się takimi naprawami. Jeśli posiadamy garaż lub jakiekolwiek miejsce gdzie samochód może swobodnie stać to warto spróbować naprawić takie rzeczy samemu, gdyż jest to oszczędność.Nie musimy opłacać lakiernika, a może nam sama praca przynieść dużą frajdę. Nie jest to zbyt skomplikowane. Najpierw musimy dokładnie oczyścić miejsce odprysku i odtłuścić. Później warto pamiętać o pierwszej warstwie lakieru bezbarwnego.

Później przystępujemy do malowania pędzelkiem odprysku farbą bazową, która zostaje idealnie dopasowana do koloru naszego samochodu. Taką barwę dopasowaną indywidualnie możemy zamówić w mieszalni samochodów podając uprzednio parametry naszego auta. Na koniec w formie pielęgnacji możemy wypolerować miejsce malowane. Jeśli precyzyjnie wykonamy zadanie miejsce odprysku jest właściwie nie widoczne.