Szybkie i bezpieczne rębanie gałęzi

 

Zima to czas grzewczy, ale jest to również czas, aby zadbać o odpowiednią ilość drewna, które przygotujemy już na kolejny sezon. Jednak, przygotowanie drewna, jest to ciężka i złudna praca, która wymaga wiele wysiłku. Posiadając swoje drzewa, możemy zadbać o pozwolenie na ich ścinkę, dzięki czemu nie będziemy musieli płacić tak, dużych kosztów. 

Rębaki do gałęzi

rębakKażdy kto dokonał wycinki drzew znajdujących się na swoich posesjach, a także działkach ma problemy z gałęziami, których jest masa. Odpowiedni sprzęt pozwoli nam na to, aby wykorzystać gałęzie, które zanieczyszczają nam teren do palenia nimi, w piecu. Rębak jest idealnym urządzeniem na poradzenie sobie, nawet z największą ilością gałęzi. Gałęzie, które zostały przepuszczone przez rębak, pocięte są na drobne kawałki, które z łatwością zmieścimy w workach. Pocięte gałęzie na drobne kawałki możemy wykorzystać do ocieplenia naszego domu, garażu lub budynków gospodarczych, ale jest to również dobre rozwiązanie, aby zarobić parę dodatkowych pieniędzy, sprzedając gałęzie. Rębaki mogą być napędzane poprzez wałek WOM, który znajdziemy, w każdym ciągniku, ale także napęd może wychodzić z silnika, który podłączony, jest do gniazda nazywanego „siłą”. Oba rodzaje rębaków, idealnie się spisują, w każdych warunkach.

Chcąc pozbyć się gałęzi, które zanieczyszczają naszą posesję i nie tylko warto sięgnąć po rębak. Jednak, aby użytkowanie rębaka było bezpieczne, a także aby nie został uszkodzony, już na samym początku pracy, musimy zapoznać się z instrukcją obsługi, a także zaleceniami producenta, który przedstawi nam informacje, jakiej grubości mogą być cięte gałęzie. Pozwoli to, na uniknięcie uszkodzeń noży, które mają za zadanie ciąć gałęzie. Prawidłowe użytkowanie pozwoli nam na efektywniejszą pracę.