Tani materac może być wygodny

 

Jednoosobowe łóżka są dobre w hostelach i noclegowniach, w których jest mało miejsca, a warunki odpowiadają jednej, maksymalnie dwóm gwiazdkom przyznawanym lokalom noclegowym. Najwygodniejsze są dwuosobowe łóżka, na których można się swobodnie rozłożyć i odpocząć po ciężkiej podróży.

Jaki materac jest najtańszy?

tanie materaceJeżeli chcemy się wyspać w wygodnym łóżku, to nie może być ono mniejsze niż półtora osobowe. Najlepsze są te o wymiarach łoża małżeńskiego, ponieważ możemy się rozłożyć na jego środku, bez obawy, że z niego spadniemy w trakcie snu. Tanie materace 150×200, to klasyczne modele dopasowane do łóżek przeznaczonych dla dwóch osób. Spokojnie wyśpią się na nim dwie, szczupłe osoby, które nie ważą razem więcej niż sto osiemdziesiąt kilo. Jeżeli lubimy się rozpychać i spać z drugą osobą blisko środka, to lepiej wybrać model większy o pięćdziesiąt centymetrów. Materac piankowy z reguły jest tańszy od modelu sprężynowego, ale jest za to wygodniejszy. Obecnie materace są produkowane z innowacyjnej pianki poliuretanowej, która nie jest za miękka, ani za twarda. Jej struktura pozwala na swobodny przepływ powietrza, przez co nie pocimy się w trakcie snu. Pianka jest bardzo elastyczna i szybko powraca do poprzedniej formy, nie pozwalając na zapadanie się w niej. Idealnie dobrany materac musi co do centymetra pasować do ramy łóżka, żeby z boków nie pozostały wolne miejsca. Grubość materaca jest kwestią sporną, ponieważ zależy ona od upodobań i preferencji klientów, którzy będą na nim spać.

Tanie materace nie zawsze oznaczają niższą jakość wykonania, dlatego warto się dokładniej przyjrzeć ich jakości i gwarancji jaką daje producent. Firmy produkujące materace często rezygnują z przeróżnych dodatków, na korzyść wysokiej jakości, która głównie skłania klientów do zakupu konkretnego modelu.