Upał w korku i chłodnictwo

Miałem dzisiaj dużo do załatwienia od samego rana. Warszawa i jej ulice szczególnie mi dziś nie sprzyjały. Po całym dniu w biurze musiałem jechać jeszcze do mojej mamy. Prosiła mnie bym załatwił jej coś na mieście. Jeszcze nie wiedziałem, o co konkretnie chodzi, ale mamie zawsze trudno mi odmówić.

Chłodnictwo jest ważne na upały!

chłodnictwoZ resztą w ogóle wszystkim mi trudno odmówić pomocy, od dziecka taki byłem i wydaje mi się, że do końca życia taki będę, choć nie zawsze wychodzi mi to na dobre. Godzina siedemnasta, oczywiście stoję w korku. Mama poprosiła mnie bym załatwił jej montaż klimatyzacji i jakieś agregaty chłodnicze. Zupełnie nie wiedziałem gdzie mam jechać i czego co tak konkretnie mam jej załatwić. Nie lubię tego. Zawsze się zgodzę, pomogę, a potem żałuję. Mija kolejne czterdzieści minut w korku, zaczynam myśleć, że w tej chwili może nawet i ja zainwestowałbym w jakiś serwis chłodniczy. Za oknem jest chyba z trzydzieści stopni a w samochodzie, nawet nie chcę tego wiedzieć. Na szczęście firma oferująca montaż klimatyzacji i profesjonalne chłodnictwo w Warszawie, znajdowała się niedaleko. Dlatego z trudem, bo to przecież Warszawa, znalazłem miejsce parkingowe i dalszą drogę postanowiłem przejść pieszo. Znalazłem biuro firmy, znajdował się nad nim wielki szyld z napisem: montaż klimatyzacji i inne usługi, między innymi rekuperacja. Wszedłem do środka i pomyślałem, że taki upalny dzień jak dziś chyba bardzo pozytywnie wpływa na wyniki sprzedaży. Usiadłem na krześle w idealnie chłodnym pokoju, wysłuchałem zalet serwisu chłodniczego, różnic, jakie cechują agregaty chłodnicze, dowiedziałem się nawet, czym dokładnie jest rekuperacja. Wracam do domu. Ulice są już znacznie spokojniejsze. Znowu udało załatwić mi się wszystko, tylko, co zrobiłem dla siebie?

Może ja też chcę mieć w domu jakieś chłodnictwo a może po prostu powinienem wyjechać na wakacje. Warszawa, blok i bez klimatyzacji, to chyba nie najlepsze miejsce dla mnie. Wydaje mi się, że zasługuję na odrobinę odpoczynku, idę spać, mam nadzieję, że nie będzie mi tak gorąco.