Usługi pogrzebowe – kwiaty, wieńce, kamieniarstwo, klepsydry

 

Z usług zakładu pogrzebowego trzeba skorzystać, kiedy odchodzi ktoś bliski. Na szczęście zakłady pogrzebowe są obecnie tak wyspecjalizowane, że mogą zająć się wszystkimi formalnościami. Dzięki temu rodzina ma czas na opłakanie osoby zmarłej, żałobę, a nie kontaktowanie się z parafiami, cmentarzami, urzędami.

Transport zwłok, trumny, urny, kremacje, ekshumacje i inne usługi

zaklad pogrzebowy krakowZazwyczaj zakładu pogrzebowe mają w ofercie całodobowy odbiór zmarłych z domów i mieszkań. Większość zakładów pogrzebowych posiada też własną chłodnię, dzięki czemu zakład może przygotować zmarłego do pogrzebu (makijaż, ubieranie itd.). Na życzenie rodziny zakład pogrzebowy może udostępnić własną salę pożegnać (jeśli taką posiada). Są zakłady, które zajmują się nawet eksportem zmarłych z kraju, przewozami międzynarodowymi. Do tego potrzebne są specjalne samochody z chłodniami. W zakładzie można od razu wybrać trumnę, urnę czy utensylia pogrzebowe. Taki zakład pogrzebowy kraków może zaproponować krzyże, tabliczki, kwiaty, wieńce, wiązanki pogrzebowe. Istnieją różne formy pochówku zmarłych. Chodzi tu głównie o kremację – ta również jest w ofercie zakładów pogrzebowych. Niektóre zakłady zajmują się ekshumacją zwłok oraz nekrologami w gazetach, klepsydrami. Wiele zakładów współpracuje z firmami kamieniarskimi i takie usługi oferuje (nawet zdjęcia nagrobne).

Pogrzeb wymaga odpowiedniej oprawy na cmentarzu – tym też może zająć się zakład pogrzebowy (melex, katafalk, znicz, baldachim i nie tylko). Do tego dochodzi oprawa muzyczna, jeśli rodzina tego wymaga (nawet cała orkiestra). Uczestnicy pogrzebu mogą mieć zorganizowany transport przez zakład pogrzebowy. Zakłady mogą zająć się organizacją stypy. Jak widać, większość zakładów pogrzebowych oferuje naprawdę kompleksowe usługi. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą zajmować się wszystkim osobno.