Usuwanie tatuaży w Szczecinie

 

Choć wykonując tatuaż mamy świadomość, że będzie to pamiątka trwała, to z czasem może stać się ona uciążliwa. Powstaje wtedy myśl o usunięciu tatuażu. Szacuje się, że tatuaże posiada około 10% Europejczyków, a ponad połowa z nich chciałaby się ich pozbyć.

Jak bezpiecznie usunąć tatuaż w Szczecinie

usuwanie tatuazu szczecinDo niedawna jedyną metodą usunięcia tatuażu było chirurgiczne wycięcie całego obszaru skóry, co wiązało się z długą i bolesną rekonwalescencją oraz powstaniem szpecącej blizny. Niezależnie od tego czy powodem jest blaknący z biegiem lat tusz, czy zmienił się nam gust, albo wzór przestał się podobać, istnieje tylko jedna bezpieczna i skuteczna metoda usunięcia niechcianego tatuażu bez powstania blizn – zabieg laserowy. Laser rozbija barwnik i pobudza układ odpornościowy do usunięcia cząsteczek pigmentu. Oczywiście skuteczność zabiegu zależy od koloru i wielkości tatuażu, rodzaju skóry, gęstości barwnika, oraz głębokości naniesienia pigmentu, ale w wielu wypadkach rezultaty są w pełni satysfakcjonujące. Laserowe usuwanie tatuażu jest jednocześnie najbardziej skuteczną i bezpieczną metodą, choć wymaga zazwyczaj kilku zabiegów i właściwej pielęgnacji skóry. Jeśli wszystko przeprowadzimy zgodnie z zaleceniami lekarza, to usuwanie tatuażu – Szczecin nie pozostawi nam blizn, a ewentualne przebarwienia i odbarwienia powinny z czasem zniknąć.

Oczywiście decydując się na tatuaż argumentem nie powinna być ewentualna możliwość usunięcia tatuażu, ponieważ usuwanie tatuaży nie jest dla wszystkich. Trzeba mieć tego pełną świadomość. Istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość wykonania zabiegu – ciemny fototyp skóry, skłonność do powstawania blizn, choroby skóry, schorzenia tkanki łącznej, bardzo duża powierzchnia tatuażu i wiele innych.