W jaki sposób uszczelnia się okna?

 

Podczas budowy okna bardzo ważne jest to, aby je dobrze zaizolować. W tym celu można stosować różne materiały i techniki. Uszczelnienie okna jest bardzo ważne, gdyż wpływa to na komfort użytkowania nie tylko okna, ale także pomieszczenia, gdzie znajduje się dane okno. Więc, jak izolować okno?

Jakie są taśmy uszczelniające do okien?

taśma uszczelniająca do okienJednym z popularnych rozwiązań jest taśma uszczelniająca do okien. Jedną z takich taśm jest samoprzylepna taśma butylokauczukowa. Taka taśma służy idealnie jako paroizolacja. Zaletą tego rodzaju taśmy uszczelniającej jest, ze można ją malować jak i tynkować. Taśma uszczelniająca do okien to także samoprzylepna taśma wykonana z pianki poliuretanowej. Ten rodzaj taśmy wykorzystywany jest do wypełniania szczelin podczas montaży stolarki. Taka taśma chroni idealnie przed wilgocią jak i szkodliwym promieniowaniem UV. Także do uszczelniania okien stosuje się samoprzylepne folie paroszczelne czy folie paroprzepuszczalne.  Wymienione materiały są zaliczane do specjalistycznych środków uszczelniających okna. Innym rodzajem uszczelniania są silikon czy akryl. Czasem również stosuje się uszczelnianie butylowe. Wszystkie te uszczelniacze bardzo dobrze izolują  i chronią przed wilgocią jak również przed powstawaniem mostków termicznych. Bardzo popularnym materiałem, który stosuje się podczas montażu okna są pianki poliuretanowe PUR. Pianki te nadają się do montażu okien, drzwi wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Zależnie od tego co się będzie montowało, należy wybrać odpowiedni rodzaj pianki tak aby chronił uszczelniane miejsce przed danymi zagrożeniami, jakie mogą powstać. Jak widać do uszczelniania okien można stosować różne materiały, zależnie od warunków  w jakich będą miały one służyć i gdzie dane okno będzie zamontowane.