W skupach znaczków można poznać wartość kolekcji

 

Czasami dostajemy w spadku, lub znajdujemy na tak zwanym strychu przedmioty, które na pierwszy rzut oka wydają się bezużyteczne. Nie ma co jednak sądzić po pozorach. Często bowiem to, co dla jednego nie ma żadnej wartości, dla drugiego jest drogocennym znaleziskiem, mającym swoją historię i rosnącą wciąż wartość.

Całe serie znaczków często są bardzo cenne

skup serii znaczkow w bydgoszczyNiedoceniane przez niewtajemniczonych, a osiągające niebagatelne sumy w gronie kolekcjonerów, są znaczki pocztowe. Jeżeli na przykład odziedziczyliśmy po kimś klaser z całą kolekcją to prawdopodobnie mamy w swoim domu skarb wart nawet kilkaset tysięcy złotych! Takim  miejscem, w którym możemy oszacować wartość kolekcji jest skup serii znaczków w Bydgoszczy, który specjalizuje się w filatelistyce. Jak informują właściciele skupów, często przychodzą do nich nieświadomi niczego klienci, chcąc za pare groszy pozbyć się klasera. A często tylko jeden znaczek jest wart kilka tysięcy złotych! Jakie zdziwienie i radość pojawia się na twarzach tych ludzi, kiedy dowiadują się, jaki skarb trzymają w domu. Zazwyczaj nie sprzedają w skupie całej kolekcji, tylko kilka cenniejszych kolekcji. Te najcenniejsze wrzucają na aukcje internetowe, gdzie ich wartość może wzrosnąć kilkukrotnie. Tylko prawdziwie zapalony filatelista jest w stanie pojąć, że można wydać kilka czy nawet kilkaset tysięcy złotych na kawałek papieru. Ma on jednak swoją unikatową historię i to zazwyczaj nadaje mu ogromną wartość.

Klasery ze znaczkami mogą okazać się bardzo cennym nabytkiem. Ich wycenę można dostać w skupach antyków. Można też poszukać ich wartości na specjalnych stronach internetowych. Wiadomo, że większość okazów będzie warta niewiele, natomiast kilka znaczków będzie decydowało o tym, że może wzbogacić się o sporą sumę.