Warszawski ośrodek oferuje kurs pierwszej pomocy

 

W ostatnim czasie wiele instytucji organizuje kursy pierwszej pomocy dla osób w różnym wieku. Jest to wiedza przydatna i niejednokrotnie dzięki niej udało się uratować komuś życie. W nagłych wypadkach liczą się minuty, a karetka pogotowia nie zawsze jest w stanie przyjechać odpowiednio szybko.

W Warszawie nauczą pierwszej pomocy na kursie

kurs-pierwszej pomocy warszawaW razie wypadku należy zachować zimną krew i wezwać pomoc. Niekiedy jednak przed przyjazdem karetki trzeba udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy. Potrzebną wiedzę i umiejętności w tym zakresie można zdobyć na licznych kursach, które często są bezpłatne. Warto pamiętać o tym, że tylko odpowiednio przeszkolone osoby mogą prowadzić kurs pierwszej pomocy Warszawa jest miastem, w którym działa wiele ośrodków i instytucji zajmujących się organizowaniem i przeprowadzaniem kursów. Zajęcia z pierwszej pomocy organizowane są między innymi w szkołach, zakładach pracy, uczelniach wyższych, urzędach, domach kultury oraz w prywatnych ośrodkach. Zasady pierwszej pomocy mówią przede wszystkim o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenieniu stanu poszkodowanego, a w razie zaistnienia takiej potrzeby, na rozpoczęciu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Resuscytację krążeniowo- oddechową należy przeprowadzić w sytuacji, gdy poszkodowany nie oddycha oraz nie ma wyczuwalnego tętna. Należy również pamiętać o tym, żeby ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. W przypadku przywrócenia czynności życiowych można już poczekać spokojnie na przyjazd pogotowia ratunkowego.

W nagłych, nieprzewidzianych wypadkach niekiedy konieczne jest udzielenie poszkodowanemu pierwszej pomocy, która w wielu przypadkach znacząco zwiększa jego szanse na uratowanie zdrowia i życia. Trzeba jedynie pamiętać o kliku zasadach i umieć zastosować je w praktyce.