Wybieramy odpowiedni kalander

Metoda sublimacji jest coraz popularniej wykorzystywana w celu tworzenia estetycznych oraz trwałych nadruków na różnych powierzchniach, zwłaszcza na tkaninach. Z tego powodu osoby planujące rozpoczęcie przygody z drukowaniem, powinny zaopatrzyć się nie tylko w specjalną drukarkę, ale także papier sublimacyjny i kalander.

Odpowiedni kalander do metody sublimacji

kalander do sublimacjiKalander do wykonywania sublimacji służy do skutecznego utrwalania wydruków sublimacyjnych. Urządzenie to przydaje się bez względu na fakt, czy do jego wykonania zastosowana była sublimacja, czy był to wydruk pigmentowy. Warto wybierać dobry jakościowo kalander do sublimacji. Jest to maszyna wykorzystywana między innymi do produkcji nadruków na tekstyliach oraz dzianinach, która posiada specjalne grzejniki. Ich odpowiednie umiejscowienie, nad i pod wydrukiem, powoduje, że utrwalenie przebiega bez konieczności dotykania materiału. Pozwoli to na uzyskanie bardzo estetycznego nadruku, bez efektów nieprawidłowego suszenia. Warto zwracać uwagę na to, aby sięgać po urządzenia utrwalające poziomo, które zapewni znacznie lepszą kontrolę nad wygrzewaniem, jak również będzie zmniejszało parowanie oraz dymienie. Pomocne może być również zwrócenie uwagi na prędkość utrwalania przez kalander, jak również szerokość sprzętu. Dzięki temu dobierzemy optymalne rozwiązanie, które umożliwi skuteczne suszenie i utrwalanie nadruków na tkaninach, jednocześnie dbając o o to, aby nadruk nie uległ jakiemukolwiek uszkodzeniu.

Reasumując, korzystając z metody sublimacji, warto zastosować wszelkie rozwiązania, które będą pomocne na etapie stosowania takiej metody. Konieczne jest przede wszystkim dokładne zapoznanie się z wszystkimi parametrami urządzenia, które będą miały wpływ na efektywność działania urządzenia oraz szybkość suszenia.