Wybór mebli dziecięcych do pokoju

 

Niedawno odnawialiśmy pokój dziecięcy naszego syna. Remont polegał na wytapetowaniu ścian. Wcześniej była położona jedynie farba, a teraz położyliśmy kolorową tapetę, przedstawiającą postacie z bajek. Teraz pokój jest bardziej żywy i przyjazny. Postanowiliśmy też, że dokonamy wymiany jego mebli. Jego oddamy młodszemu bratu, który ma dwa lata, a jemu kupimy nowe, większe niż miał do tej pory.

Odpowiednie meble dziecięce do pokoju

meble dzieciece nowy saczSkoro ma mieć nowe meble to najlepiej by one pasowały do jego nowej tapety. Ona jest kolorowa, więc meble dla niego też będą kolorowe. W końcu to pokój dla dziecka, musi być przyjazny, ciepły i koniecznie muszą być różne kolory. Będzie miał z pewnością zielone meble, podobno ten kolor uspokaja. Dlatego taki też wybierzemy. Tylko jeszcze nie wiemy czy od razu kupić mu cały komplet w sklepie, czy dobierać pojedynczo meble. Nie wiem jaki wariant będzie najtańszy. Musimy koniecznie wybrać się do sklepu meblowego, gdzie są meble dziecięce – Nowy Sącz. Nie będziemy chodzić po sklepach, gdzie ogólnie są meble dla całego domu. Tam może trudniej nam będzie znaleźć coś dla dziecka. Na szczęście w mieście są dwa sklepy, które sprzedają wyłącznie meble dziecięce. Dlatego też udamy się do obu i przejrzymy wszystkie meble jakie mają. Ale najważniejsze, by znaleźć takie zielone. Skoro to sklep meblowy, w którym są meble dla dzieci, to chyba nie będzie problemu takich znaleźć. Jak dotarliśmy do pierwszego sklepu, to w środku były same komplety mebli, które już były ustawione tak jakby miały stać w pokoju. To dobry pomysł, ponieważ człowiek może zobaczyć jak one będą wyglądały w pokoju. W tych zestawach były szafki, biurko, łózko, stolik i krzesło. Spodobał nam się jeden taki zestaw, choc miał inny kolor, ale sprzedawca powiedział, że ten jest pokazowy, a w magazynie są jeszcze inne kolory i w tym zielony. Kupiliśmy te meble i nie szliśmy już do drugiego sklepu.

Po wymianie tapety w pokoju dziecka doszliśmy do wniosku, że przydało by się wymienić też meble na większe. Te jego dotychczasowe oddaliśmy młodszemu bratu. W sklepie wybraliśmy ładny komplet w kolorze zielonym.  Meble będą idealnie stały w pokoju naszego syna. Nawet będą pasować do tapety jaką położyliśmy.