Wygodne materace sprężynowe

Sen ma bardzo duże znacznie dla naszego zdrowia, dlatego nie wolno z niego rezygnować. Ważne żeby był on dobrej jakości, czyli przynajmniej ośmiogodzinny i nieprzerywany. Aby to było możliwe, muszą być spełnione określone warunki.

Kto może spać na materacu sprężynowym?

materace sprężynoweWiększość z nas na spanie przeznacza od sześciu do ośmiu godzin na dobę, zatem całkiem sporo. Jednak żeby dobrze wykorzystać ten czas, trzeba mieć zapewnione odpowiednie warunki. Przede wszystkim chodzi o wygodne łóżko, które jest podstawą. Beze względu czy będzie ono jednoosobowe, dwuosobowe czy rozkładane, to musi posiadać wygodny materac. Przeważnie kupujemy je razem z łóżkiem i służą nam przez wiele lat, zatem warto wybierać je uważnie. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów materacy, ale do najpopularniejszych można zaliczyć materace sprężynowe, które istnieją na rynku już od dziesięcioleci. Dostępne są w wielu rodzajach, rozmiarach i wysokościach, a więc będą pasować do każdej ramy. Ich zaletą jest to iż mogą stanowić samodzielne łóżko bez ramy, na przykład na antresoli. Typowym rodzajem materacy sprężynowych są modele bonelowe, które charakteryzują się wysoką odpornością na odkształcenia oraz dużą progresywnością i elastycznością powierzchniową. Oznacza to nie mniej ni więcej niż to, że opór rośnie w miarę zwiększania siły nacisku na sprężyny. Czyli nie ma ryzyka, że będzie się zapadać lub nierównomiernie wspierać ciało. Na pewno niewątpliwą zaletą takiego materaca jest przystępna cena oraz wysoka jakość.

Dobrze dopasowany materac do ramy łóżka i naszych indywidualnych predyspozycji, będzie nam służył przez bardzo długo czas. Przeciętnie trzeba za niego zapłacić od pięciuset do nawet dwóch tysięcy złotych, w zależności od modelu, rozmiaru i producenta.