Wykop na budowie

Przepisy dotyczące zabezpieczenia placu budowy są dość restrykcyjne i musimy się do nich bezwzględnie stosować. W innym wypadku możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Jeśli zamierzamy prowadzić budowę powinniśmy znać przepisy prawa budowlanego i zadbać o to, aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem.

Jak zabezpieczyć wykop?

zabezpieczenie wykopówBudując na gruncie, który jest sypki, musimy zadbać o to, aby dobrze zabezpieczyć wykop pod fundamenty, ponieważ w innym wypadku wykop będzie na tyle niestabilny, że wykop będzie mógł się zawalić. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ ziemia może przysypać pracowników wykonujących pracą w wykopie, a nawet jeśli nie, to taki wykop będzie trzeba poprawić, a to dodatkowe koszty. Właśnie dlatego zabezpieczenie wykopów jest tak kluczowe. Do wyboru mamy kilka rodzajów zabezpieczeń. Możemy wyróżnić między innymi zabezpieczenie w postaci palowania lub ścianek. Nie da się określić, które zabezpieczenia są lepsze, a które gorsze, ponieważ to wszystko zależy od tego na jakim gruncie zamierzamy budować. Przed dokonaniem wyboru zabezpieczeń dobrze jest się zapoznać z opinią specjalistów z tego zakresu, co nam pozwoli dokonać dobrego wyboru. Wystarczy skontaktować się z firmą, która oferuje takie zabezpieczenia, a jej przedstawiciele nas pokierują. Większość takich firm nie tylko dostarcza takie zabezpieczenia na teren budowy, ale także dokonuje ich montażu, a później demontażu.

Wykonanie takich zabezpieczeń nie jest trudne, a dzięki nim możemy spać spokojnie, ponieważ będziemy pewni, że naszym pracownikom nic nie grozi, a prace budowlane będą przebiegać zgodnie z planem. Ciężko jest określi cenę takich zabezpieczeń, ponieważ każda budowa jest inna i dlatego wycena przeprowadzana jest za każdym razem indywidualna.