Wykorzystanie komputera do nauki

 

Młodzież dość niechętnie uczy się z tradycyjnych książek czy podczas klasycznych korepetycji. Te zazwyczaj odbywają się w domu korepetytora, a więc uczeń musi jeszcze do niego dotrzeć. Całkiem inaczej sprawy się mają w przypadku korepetycji prowadzonych za pośrednictwem programu skype.

Nauczanie angielskiego za pośrednictwem programu skype

angielski dla mlodziezy przez skypeKażda młoda osoba doskonale zna zasady obsługi każdego komputera. Lecz w większości przypadków korzysta z niego zupełnie bezproduktywnie. Można jednak to zmienić, bo od niedawna pojawiła się moda na angielski dla młodzieży przez skype. Jest to absolutna nowość w kwestii nauki języka angielskiego. Młodzież na samą myśl, że będzie uczyła się korzystając z komputera, bardzo się cieszy. Rodzice takich dzieci są bardzo zadowoleni, gdyż nie muszą już zmuszać swoich dzieci do nauki. Są często zaskoczeni wysokim poziomem chęci do nauki angielskiego wykazywanym przez dzieci. Warto wspomnieć również o efektywności takiego przekazu wiedzy dzieciom. Otóż oceny uczniów, którzy zaczęli korzystać z tego typu korepetycji, znacznie się poprawiły. Nawet nauczyciele w szkole dość szybko zauważają nagłe postępy w nauce swoich podopiecznych, o czym niemal zawsze informują rodziców na wywiadówkach. Jak widać każdy jest zadowolony z takiego rozwiązania. Warto również dodać, że ceny za godzinę takich korepetycji są znacznie niższe, aniżeli w przypadku tych tradycyjnych.

Jak pokazuje powyższy przykład, w tej sytuacji udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dzieci mogą stale korzystać z komputera, a do tego zdobywają cenną wiedzę. Metoda ta stale zyskuje na popularności, dzięki czemu coraz większa ilość korepetytorów umieszcza w Internecie swoje oferty udzielania korepetycji przy pomocy programu skype.