Wymarzony domek dla lalek

 

Małe dziewczynki z reguły kochają lalki i jest to ich pierwsza i podstawowa zabawka. Moja córka również ma całą kolekcję, a ostatnio zamarzyła o domku dla nich. Przemierzyłam więc otchłań internetu w poszukiwaniu właściwego egzemplarza, a także przebrnęłam przez galerie handlowe i sklepy z zabawkami, by znaleźć perfekcyjny domek dla lalek.

Drewniane zabawki – wspomnienie z dzieciństwa

domki drewniane dla lalekW pewnym momencie, na jednej z wystaw sklepowych, zauważyłam przepiękny drewniany domek dla lalek. To było to! Strzał w dziesiątkę! Od zawsze takie domki drewniane dla lalek kojarzyły mi się z moim własnym dzieciństwem. Większość zabawek, które miałam była drewniana, a dzięki temu prawie niezniszczalna. Towarzyszyły mi one aż do szkoły średniej, kiedy wszystkie zabawki podarowałam biednym dzieciom z domu dziecka. Mam do nich jednak szczególny sentyment, więc kiedy pomyślałam, że mogłabym coś takiego sprezentować mojej córce, to nie wahałam się ani chwili. Domek był przepiękny, solidnie wykończony. Twórcy zadbali o każdy, najdrobniejszy szczegół, łącznie z małymi naczyniami w kuchni oraz lustrem w łazience. Moim zdaniem, jest to idealny prezent dla dziecka. Rozwija jego kreatywność i abstrakcyjne myślenie. A jednocześnie domek jest zrobiony z naturalnych materiałów, więc nie ma ryzyka wystąpienia uczuleń u dzieci. Moja córka miała kiedyś plastikową zabawkę, która wywołała u niej silną reakcję alergiczną na skórze. Walczyłyśmy z tym przez wiele tygodni.

Cieszę się, więc, że drewniane zabawki wracają do łask i można kupić w sklepach takie cuda. W dodatku są one perfekcyjnie wykonane. Twórcy dbają o każdy szczegół, by nasz domek dla lalek był po prostu miniaturą normalnego, dużego domu. Z pewnością młodsze pokolenia będą o nich kiedyś mówić z takim samym sentymentem, jak ja teraz.