Wypełnienia materaca dostępne na rynku

 

Materac składa się z dwóch części wypełnienia i pokrowca. To co znajduje się w środku w największym stopniu ma wpływ na komfort naszego snu, a także zdrowie kręgosłupa. Na rynku dostępnych jest wiele typów, każdy z nich ma inne wypełnienie, a co za tym idzie inne właściwości.

Dostępne na rynku materace do spania

wytrzymałe materace do spania z bydgoszczyZdecydowanie jednym z najbardziej znanych materacy są materace piankowe. Ich budowa jest prosta, wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa, bądź pianki wysokoelastyczne czy termoelastyczne, zwiększające swoją objętość wraz ze wzrostem temperatury. Pianka łatwo dostosowuje się do kształtu ciała i szybko, pozwalając na naturalne ułożenie całej powierzchni. Pianka równie szybko wraca do pierwotnych kształtów, gdy usunie się z niej nacisk. Zdecydowanie warta uwagi jest pianka wysokoelastyczna, charakteryzująca się dużo większą elastycznością aniżeli tradycyjna poliuretanowa, podnosząc tym samym komfort użytkowania. Najlepiej dla dwóch osób razem śpiących sprawdzają się materace kieszeniowe, gdyż ma on wiele punktów nacisku dzięki czemu, nie odczuwa się tak ruchu drugiej osoby. Wypełnienie materacy kieszeniowych stanowią sprężyny kieszeniowe, nie będące sprężynami połączonymi ze sobą drutem, a cienkim woreczkiem tkaninowym. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie wiele punktów podparcia poprawiając komfort snu, dobrze dopasowuje się on do kształtu ciała. Wytrzymałe materace do spania z Bydgoszczy i innych miast dostępne są także w wersji dla alergików. Są to wszelkie materace lateksowe, albowiem gwarantują one najlepszą cyrkulację powietrza.

Wypełnienie materacy lateksowych to połączenie panki lateksowej z mleczkiem z drzewa kauczukowego, takie połączenie zapewnia dobre właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Ponadto materace te charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz elastycznością, dobrze dopasowując się do kształtów ciała, zapewniając tym wysoki komfort i higienę snu.