Wyposażenie salonu fryzjerskiego – fotele

 

Prowadząc własny salon fryzjerski, ważne, by zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Do głównych jego elementów należą przede wszystkim fotele, które powinny być odpowiednio dopasowane zarówno dla klientów, jak i właściciela salonu, a zarazem fryzjera. Jak wybrać odpowiednie modele?

Fotele w salonie fryzjerskim

fotele fryzjerskieFotel w salonie fryzjerskim to obowiązkowy element wyposażenia, którego nie może zabraknąć. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu klientowi podczas wykonywanych przez fryzjera usług. Jak również wygody samemu styliście, czyli powinien być wyposażony w funkcje regulacji: wysokości, zagłówka i podnóżka a samo siedzisko powinno być obrotowe z funkcją blokady, co znacznie ułatwia pracę. Na rynku dostępne są nowoczesne fotele fryzjerskie o ciekawych modelach różniących się od siebie jakością wykonania, wyglądem oraz ceną. Podczas zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość fotela, która zależna będzie od metrażu naszego salonu. W zbyt małym pomieszczeniu obszerne fotele nie będą wyglądały dobrze i znacznie utrudnią pracę, jak i odwrotnie. Ważne by fotele były stabilne o ciężkiej i bezpiecznej podstawie. Warto w salonie fryzjerskim zdecydować się na konkretny styl i dopasować do niego wybrane elementy, by stworzyć spójną całość. Interesujący design pięknie podkreśli charakter salonu i wyjątkowość tego miejsca. Nie możemy również zapomnieć o czystości i higienie w salonie, która jest podstawą, wykonując zawód fryzjera, dlatego powinniśmy decydować się na łatwy w pielęgnacji rodzaj obicia oraz wykończenie foteli.

W związku z tym, że fotele, jak i reszta mebli w salonie fryzjerskim to zakup na bardzo długi czas, powinniśmy dobrze przemyśleć wybór podczas zakupu. I przede wszystkim znaleźć sprawdzonego producenta, który zaoferuje nam wysokiej jakości meble w korzystnej cenie.