Wzrasta popularność betonu architektonicznego

Aranżowanie wnętrz jest fascynującym zajęciem, bo pozwala na tworzenie nieskończonej ilości kombinacji faktur, kolorów i światła. Najlepsze jest w tym to, że jest to twórczość praktyczna, mająca na celu stworzenie niepowtarzalnej przestrzeni w naszych mieszkaniach i domach. Wygląd pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień, ma kolosalne znaczenie dla naszego samopoczucia.

Beton dekoracyjny w naszych wnętrzach

beton architektonicznyW ostatnich latach panuje bardzo duże zainteresowanie tematem urządzania wnętrz. Każdy chce się otaczać wyjątkową, umiejętnie zaprojektowaną przestrzenią. Architekci wnętrz wymyślają coraz więcej rozwiązań, które nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru. Od jakiegoś czasu panuje trend na minimalizm oraz surowość we wnętrzach, przy jednoczesnym utrzymaniu przytulnego klimatu. Jednym z ciekawszych elementów dekoracyjnych jest beton architektoniczny, będący bardzo efektowną odmianą betonu. Struktura tego betonu wyróżnia się gładką powierzchnią oraz wyraźną strukturą, co czyni go bardzo atrakcyjnym wizualnie. Co ciekawe, pod względem wytrzymałości i trwałości beton architektoniczny praktycznie wcale nie różni się od zwykłego betonu. Obróbka betonu architektonicznego jest w pełni wykonywna ręcznie, dzięki czemu powstaje zamierzony efekt wizualny. Z racji tego, że materiał ten szybko ulega przebarwieniom w kontakcie z innymi substancjami, również z wodą, trzeba stosować na takim betonie specjalne, zabezpieczające impregnaty.

Projektanci wnętrz są w dzisiejszych czasach bardziej artystami, niż rzemieślnikami. W naszych domach czy mieszkaniach tworzą niepowtarzalny klimat, często przy wykorzystaniu najmniej oczywistych materiałów. W ostatnim czasie bardzo modny jest na przykład beton architektoniczny, który zdobi niejedno mieszkanie.