Zakładamy ogród od nowa

 

Na naszej działce rośnie spora brzoza. Wyglądała ładnie kiedy była mała. W chwili obecnej jej rozłożyste gałęzie zagrażają naszemu domowi. Długo zastanawialiśmy się co z nią zrobić. Po rozmowach postanowiliśmy, że trzeba ją jednak wyciąć.

Wycinamy drzewo w ogrodzie

wycinka drzewW zamian tego jednego drzewa postanowiliśmy, że posadzimy nowe w odpowiedniej odległości od budynku. Całą operację rozpoczęłam od przejrzenia informacji w Internecie odnośnie wymagań związanych w wycięciem drzewa. Jak się okazało nie jest to już tak skomplikowana sprawa jak kiedyś. Wycinka drzew na terenie prywatnym od pierwszego stycznia 2017 roku nie wymaga uzyskania specjalnego pozwolenia. Jest to duże ułatwienie dla właścicieli działek. Tak jak my na pewno wiele osób ma na swoim terenie drzewo, które musi wyciąć bo w jakiś sposób przeszkadza czy zagraża mieszkańcom. Do przeprowadzenia wycinki drzewa postanowiłam zatrudnić profesjonalną firmę. Tę konkretną polecił mi kolega, który sam miesiąc wcześniej musiał przeprowadzić taką operację. Zatrudniona firma w zakresie swoim prac przeprowadzi wycięcie drzewa oraz zagospodaruje pozyskane drewno. Zapewni także prace porządkowe po wycince – wywiezie gałęzie, zrębki a także uprzątnie teren. Dysponują wykwalifikowanymi pracownikami oraz specjalistycznym sprzętem. Wycięcie takiego drzewa to dla nich żaden problem. W moim przypadku zajmie się również zaprojektowaniem i założeniem ogrodu. W chwili obecnej nasz ogródek to parę iglaków oraz wyschnięta trawa. Ułożą także chodniczki z kostki brukowej.

Sama nie mam na to czasu a przy okazji wycięcia drzewa zagospodarujemy na nowo teren wokół domu. Już nie mogę się doczekać gdy zobaczę efekt końcowy. Zawsze marzył mi się piękny ogród jak z folderu ogrodniczego i może wreszcie moje marzenia się spełnią.