Zakładanie sklepu internetowego z PrestaShop

 

Mój znajomy zawsze był przedsiębiorczy. Od najmłodszych lat kombinował jak otworzyć własny interes i co byłoby opłacalne. Cechuje go również pracowitość i systematyczność, dzięki czemu często odnosił sukces. Teraz będąc studentem, założył własny sklep internetowy zajmujący się sprzedażą odzieży, którą sprowadza z Anglii.

PrestaShop – szybkie i łatwe zakładanie sklepu online

sklepy internetowe z prestashopGdy opowiadał mi jak założył sklep internetowy na platformie prestashop byłam pod jeszcze większym wrażeniem. Ja nie miałam pojęcia o tym, że takie rozwiązania w ogóle istnieją. Zakładanie sklepu na oprogramowaniu typu prestashop jest podobno bardzo łatwe. Wystarczy ściągnąć darmowe oprogramowanie z internetu, a następnie zacząć budować e-biznes, sklepy internetowe prestashop posiadają ponad 310 funkcji, pozwalających na dostosowanie ich do swoich potrzeb. W kolejnym kroku wybiera się szatę graficzną sklepu, z gotowych propozycji bądź mamy możliwość stworzenia własnej propozycji. Gdy zaplanujemy już nasz sklep wizualnie, należy wybrać sposób płatności. Oprogramowanie prestashop umożliwia akceptowanie i przetwarzanie płatności internetowych szybko całkowicie bezpiecznie. Po ustaleniu płatności internetowych, następnie należy określić sposób dostawy. Mamy możliwość wyboru kilkunastu przewoźników. Po wybraniu podstawowych opcji, mamy możliwość rozbudowy sklepu internetowego o różne funkcjonalności jak na przykład system rabatowy, tworzenie grup stałych klientów oraz wiele innych.

Byłam zupełnie zaskoczona jak szybko i łatwo można stworzyć tak rozbudowany sklep internetowy. Tak naprawdę bardziej pracochłonne było sfotografowanie wszystkich produktów i ich opisanie, aniżeli stworzenie sklepu online. Zapewne gdyby nie możliwości otwartych oprogramowań dla e-biznesu, nie byłoby to możliwe.