Zalety wind osobowych

 

Winda to bardzo pomocna forma przemieszczania się w wysokich budynkach. Obowiązek montowania windy istnieje już w budynkach powyżej czwartego piętra. Wtedy winda obowiązkowo musi znaleźć się w budynku. Ile korzyści czeka nas po zamontowaniu windy ?

Korzyści płynące z posiadania windy

windy sześcioosoboweOczywiście osoby starsze najbardziej cieszą się z posiadania windy w bloku mieszkalnym. Nie muszą z zakupami czy innymi ciężkimi rzeczami wchodzić po schodach. Mogą w każdym momencie skorzystać z windy. Jeżeli chodzi o osoby niepełnosprawne jest podobnie. Takie osoby mają nawet ciężej. Dlatego w blokach, gdzie mieszkają osoby niepełnosprawne powinny znajdować się windy bez względu na ilość pięter. Z reguły w blokach windy nie są zbytnio duże, to zazwyczaj windy sześcio osobowe. W większych budynkach, typu szpital czy wieżowiec, zamontowane windy są z reguły większe i pomieszczą większą ilość ludzi. W miastach typu Warszawa czy Kraków znajdują się budynki bardzo wysokie. Myśl, że mielibyśmy wchodzić na dziesiąte czy wyższe piętro nas przeraża. Poza tym brak windy w takich miejscach nie jest zgodne z przepisami. Poza tym, biorąc pod uwagę to, ile osób codziennie z niej korzysta jest czynnikiem, prowadzącym do tego, aby w budynku zamontować więcej niż jedną windę. To znacznie ułatwi i usprawni przemieszczanie się pomiędzy piętrami wszystkim osobom. pamiętajmy jednak, że windy mniejsze pomieszczą sześć osób. Nie wchodźmy więc do niej na siłę, ponieważ możemy ją przeciążyć.

Dla wszystkich mieszkańców oraz osób udających się do dużych i wysokich budynków winda to najlepsze rozwiązanie. Zwłaszcza, kiedy niektóre osoby mają problemy z poruszaniem się lub nawet nie mogą chodzić i korzystają z wózków inwalidzkich. Dbajmy o te osoby,  chociażby za pomocą windy.