Zastosowanie kurtyn w przemyśle

Kurtyny z PCV zyskują duża popularność dzięki odporności na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne oraz innym zaletom wynikającym z ich solidnego wykonania. Przemysł docenił proste rozwiązanie, które potrafi przynieść wiele korzyści, również finansowych. Właśnie dlatego znajdują one szerokie zastosowanie bez względu na branże, ponieważ spełniają wiele ważnych ról jednocześnie.

Zalety kurtyn PCV

kurtyny foliowe

Wśród ich zalet należy wymienić przede wszystkim izolację ciepła. Właśnie z tego powodu stały się one tak popularne. Pozwalają na odseparowanie chłodzonej przestrzeni, od strefy pracy, a także zabezpieczają bramy załadunkowe od przedostawania się zimnego powietrza do środka. Dzięki temu właściciele mogą ograniczyć system ogrzewania i zmniejszyć swoje wydatki nawet o kilkaset złotych rocznie. Kolejną zaletą jest wyciszanie hałasu. Znacznie poprawia to komfort pracy pozostałych osób znajdujących się w hali, a jednocześnie sprawia, że praca maszyn nie jest uciążliwa. Kurtyny foliowe sprawdzają się także w miejscach, gdzie wykonuje się pracę produkującą dużo pyłu. Na przykład w wielkich warsztatach zapobiegają przedostawaniu się brudu do innych miejsc, które wymagają sterylności. Jednocześnie oddzielają miejsca produkcji wymagających produktów, które potrzebują odpowiednich warunków, by mogła zajść konieczna reakcja. Dzięki swoim właściwościom są bardzo praktyczne, bardzo elastyczne i ekonomiczne w utrzymaniu. W prosty sposób można je konserwować oraz czyścić ale tylko z wykorzystaniem specjalnych środków. Kurtyny zapewniają komfort i bezpieczeństwo pracy możliwością wykonania ich na wymiar.

Ze względu na ich specyfikację podczas zakupu powinno zwrócić się dużą uwagę na wykonanie. Liczy się nie tylko rodzaj szyny, ale także grubość i kolorystyka pasków PCV. Mają one spore znaczenie jeśli bardzo zależy nam na ich właściwościach akustycznych.