Zdrowie ukryte w daktylach suszonych

Coraz więcej z nas chce dbać o swoje zdrowie. Często jednak niesłusznie wierzymy, że suplementy kupowane w aptekach rozwiążą nasze dolegliwości i problemy zdrowotne. Nie doceniamy natomiast suplementacji naturalnej i zdrowego żywienia, która zdecydowanie bardziej korzystnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Moc daktyli suszonych

daktyle suszoneJednymi z takich naturalnych i zdrowych produktów, które korzystnie wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie są daktyle suszone. Owoce te, są olbrzymią i często niedocenianą bombą witaminową. Ich regularne spożywanie dostarczy nam wielu witamin i mikroelementów. Abyśmy mogli czerpać z ich naturalnych dobrodziejstw wystarczy, że będziemy zjadać kilka sztuk dziennie. Owoce te są prawdziwą skarbnicą błonnika, dzięki któremu wspomożemy nasz układ trawienny, dłużej będziemy syci (błonnik pęcznieje w żołądku, dając uczucie pełności). Zawierają duże ilości potasu, który korzystnie wpływa na pracę naszego serca, wspomaga funkcjonowanie i regenerację naszych mięśni – dlatego są szczególnie polecane dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Doskonale dodają energii, zapobiegają uczuciu zmęczenia organizmu. Daktyle wpłyną na wyrównanie poziomu żelaza we krwi, co korzystnie wpłynie na naszą krew (przeciwdziała niedokrwistości). Owoce te warto również podawać osobom starszym, ponieważ wpływają one korzystnie na zwiększenie odporności organizmu, wzmacniają kości (zapobiegają osteoporozie). Warto pamiętać, że oprócz szeregu zalet jakie posiadają dostarczają one sporej dawki cukru. Są dobrą alternatywą dla słodyczy. Zastąpią nam słodkie przekąski w ciągu dnia. Świetnie nadają się do podjadania prosto z opakowania. Można dodawać je do musli, owsianek czy jogurtów. 

Prawdziwą skarbnicą witamin i mikroelementów są suszone daktyle. Owoce te posiadają mnóstwo błonnika, potasu, żelaza. Są idealną przekąską dla osób aktywnych fizycznie i seniorów. Korzystnie wpływają na krew, zapobiegają osteoporozie. Warto włączyć je do codziennej diety. Jest to doskonała naturalna suplementacja.