Zmotoryzowany niepełnosprawny?

 

Coraz więcej widzimy na ulicach osób niepełnosprawnych, które poruszają się wózkach napędzanych elektrycznie. Bez wątpienia to ogromne ułatwienie dla takich osób i ich opiekunów. Przede wszystkim mogą one nadal wykonywać mnóstwo czynności, które robiły kiedyś. Ponadto ich opiekunowie mogą też czasem chwilę odpocząć.

Zalety wózków elektrycznych

spalinowe skutery dla niepelnosprawnychNie ma wątpliwości, że są one lepsze od wózków tradycyjnych. Przede wszystkim nie trzeba używać do ich napędzania siły. Wózek tradycyjny niestety wymaga albo opiekuna, który zawsze będzie pchał taki wózek, albo dużego nakładu siły osoby niepełnosprawnej. Nie jest to wygodne, dodatkowo męczące i bardzo zraża osoby niepełnosprawne. Taki wózek elektryczny jeździ naprawdę szybko. W mgnieniu oka można nim gdzieś dojechać, podjechać pod górkę, czy zrobić szybkie zakupy w sklepie. Coraz więcej opiekunów osób niepełnosprawnych, decyduje się na taki zakup. Daje on bowiem dużo możliwości. Taka osoba czuje się swobodniej, nie jest od kogoś zależna, może bez strachu sama gdzieś pojechać. Dziś spalinowe skutery elektryczne inwalidzkie biją rekordy popularności. Są nieco droższe od zwykłych wózków, lecz czy nie są warte swojej ceny? Bo ile tak naprawdę wart jest komfort, poczucie niezależności i wzrost poczucia własnej wartości? To są rzeczy bezcenne, których nie kupimy za pieniądze. Jednak takie urządzenia jak skuter elektryczny, mogą pomóc nam wypracować to w sobie na nowo. I choć na początku nigdy to nie jest łatwe, trzeba dać tym osobom chociażby szansę na nowe, normalne życie.

Niepełnosprawność może dotknąć każdego z nas. Warto się w to wczuć i pomyśleć, czy my byśmy takiego urządzenia nie chcieli? Z pewnością byłoby ono naszym marzeniem. Dlatego nie odmawiajmy tego niepełnosprawnym, bo jest ono ich oknem na świat.